WYPRAWY NA RYBY !!!
AUTOKAREM LUB INDYWIDUALNIE !!!

Witaj, dzisiaj jest Czwartek 17.01.2019r.
Masz pytania napisz do nas


Logowanie
e-mail
Hasło


Nie posiadasz konta?
Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?
Resetuj hasłoWYSPA HITRA - Dolmsundet Marina


OPIS ŁOWISKA

Łowisko wokół Hitry charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem dna morskiego. Znajduje się tam dużo podwodnych górek i spadów. Właśnie w takich miejscach żerują prawdziwe okazy. Łowiłem na głębokościach od 10 do 100 metrów. Podczas wyprawy będziemy mieli okazję łowić różnego rodzaju gatunki ryb: dorsze, czarniaki, witlinki, plamiaki, karmazyny, rdzawce, brosmy, molwy, a przy większym szczęściu zębacze, żabnice i halibuty. W czasie wyprawy większość z wymienionych ryb udaje nam się złowić, najwięcej witlinków, dorszy, molw i średniej wielkości czarniaków. Dodatkowym atutem miejsca gdzie będziemy jest to, że nawet w czasie gorszej, wietrznej pogody, dzięki licznym zatokom i wysepkom można wypłynąć i łowić, a w najgorszym przypadku można łowić z pomostu. Głębokość przy pomoście ok. 30 metrów. Wielokrotnie wędkarze wyciągali tu halibuty do 5kg. Zachęcając Państwa do wzięcia udziału w wyprawie na Hitrę chciałem podkreślić, że oprócz uroczych zakątków, przepięknych widoków, dla których naprawdę warto odwiedzić Norwegię, jest jeszcze jeden powód, aby tam się znaleźć, a mianowicie obfitość i różnorodność gatunków ryb. Dodatkowym atutem wyjazdu do Norwegii jest fakt, że jedziemy tam na ryby i po ryby. Być może w tym momencie naraziłem się wytrawnym wędkarzom. Biorąc jednak pod uwagę walory smakowe, a przede wszystkim zdrowotne ryb morskich, to moim zdaniem będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym oraz stanowić będzie dodatkową zachętą do wyjazdu. Wiekszość uczestników wypraw przywożą ze sobą przeważnie maksylany limit filetów ryb morskich (przepisy norweskie nie zezwalają na wywóz więcej niż 20kg mrożonych filetów na osobę).
Pozdrawiam i do zobaczenia, Zbigniew Grzybek.


GATUNKI RYB

Rybostan norweskich fiordów jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Poniżej najpopularniejsze gatunki wystepujące na łowisku (przy nazwie ryby podajemy typową wagę w kg oraz, w nawiasach, rekordy odnotowane w Norwegii):

UWAGA!!! Obcokrajowiec przekraczający granicę nie może przewozić więcej niż 15 kilogramów ryb.


WĘDKOWANIE i SPRZĘT

Na wyprawę wędkarską do Norwegii proponuje zabranie trzech opisanych poniżej zestawów wędkarskich:
(w razie pytań i wątpliwości proszę dzwonić, Zbigniew Grzybek tel. +48698832483)


ŁODZIE

Do dyspozycji uczestników baza wędkarska udostępnia następujące jednostki:

5,30m/40KM
4-osobowa / 5,3m / Suzuki 40KM 4-suw / kamizelki ratunkowe / osęka / echosonda / GPS i mapa łowiska (zaznaczone miejsca najlepszych połowów).
KAUCJA 500EUR.
6,20m/60KM
4-osobowa / 6,2m / Suzuki 60KM 4-suw / kamizelki ratunkowe / osęka / echosonda / GPS i mapa łowiska (zaznaczone miejsca najlepszych połowów).
Ośrodek w sezonie 2018 będzie miał do dyspozycji 5 takich łodzi.
KAUCJA 500EUR.
UWAGA: Dla chętnych - cena za wynajęcia tej łodzi to dodatkowe 800zł/tydzień.


WYŻYWIENIE

We własnym zakresie!
W każdym zakwaterowaniu znajduje się kuchnia z pełnym wyposażeniem. Żywność i napoje należy zabrać z Polski. W Norwegii jest bardzo drogo – jest to najdroższy kraj w Europie! Produkty żywnościowe kupione w Polsce należy zapakować do pojemnika styropianowego o objętości 42l, który można kupić w Makro na dziale rybnym. Na miejscu pojemnik ten posłuży nam do pakowania zamrożonych filetów rybnych.
UWAGA! Prosimy nie zabierać większych pojemników niż 42l bo będzie problem z załadunkiem autokaru z przyczepą.


ZAKWATEROWANIE

Marina Dolmsundet to niewielka baza wędkarska mogąca pomieścić około 50 wędkarzy. Składa się z 5 prostych domków kempingowych, 3 luksusowych domków letniskowych, oraz z 4 apartamentów w budynku głównym z bezpłatnym dostępęm do internetu. Tuż obok znajduje się przystań z łodziami.

301-305 Domki kempingowe
Cena (7 noclegów od osoby): od 2000złDomki 4-osobowe(zalecane 3 osoby podczas wyprawy) o powierzchni 17m², 2 piętrowe łóżka, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, lodówka, zamrażarka, mikrofalówka, ogrzewanie na piecyk. Toalety i prysznice znajdują się w głównym budynku oddalonym o 50m.
306 Domek letniskowy
Cena (7 noclegów od osoby): od 2650złDomek 4-osobowy o powierzchni 30m², 2 sypialnie z dwoma pojedynczymi łóżkami w każdej, pokój wypoczynkowy z aneksem kuchennyn, łazienka, prysznic. Widok na morze.
307 Apartament
Cena (7 noclegów od osoby): od 2400złApartament 5-osobowy o powierzchni 40m² na piętrze w budynku głównym, 4 łóżka w jednej sypialni, pokój wypoczynkowy z aneksem kuchennym z pełnym wyposażeniem, lodówka, mikrofalówka, zamrażarka. łazienka z prysznicem, WC, taras. Widok na morze.
308 Apartament
Cena (7 noclegów od osoby): od 2400złApartament 6-osobowy o powierzchni 50m² na piętrze w budynku głównym, 2 piętrowe łóżka w jednej sypialni, łóżko piętrowe w pokoju wypoczynkowym gdzie znajduje się również sofa, stolik, stół do jedzenia, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, mikrofalówka, lodówka z zamrażarką. Na zewnątrz duży taras z widokiem na morze.
309 Apartament
Cena (7 noclegów od osoby): od 2750złApartament 6-osobowy o powierzchni 60m² na parterze w budynku głównym, gruntownie wyremontowany w 2012 roku. 3 sypialnie z 2 pojedynczymi łóżkami w każdej, pokój wypoczynkowy połączony z kuchnią z pełym wyposażeniem, lodówka, zamrażarka, mikrofalówka, łazienka z prysznicem i WC, duży taras z widokiem na morze.
310 Apartament
Cena (7 noclegów od osoby): od 2650złApartament 5-osobowy o powierzchni 45m² na parterze w budynku głównym, jedna sypialnia z łóżkiem pojedynczym i piętrowym, druga sypialnia z 2 łóżkami pojedynczymi, pokój wypoczynkowy połączony z kuchnią z pełnym wyposażeniem, lodówka z zamrażarką, stół z krzesłami, sofa, łzienka z prysznicem i WC, duży taras z widokiem na morze.
312-313 Domki przy samym morzu
Cena (7 noclegów od osoby): od 2550złDomki 4-osobowe o powierzchni 40m², dwie sypialnie z 2 pojedynczymi łóżkami, pokój wypoczynkowy połączony z kuchnią z pełnym wyposażeniem, lodówka z zamrażarką, mikrofalówka. Łazienka z prysznicem i WC. Widok na morze.
315 Domek luksusowy przy morzu
Cena (7 noclegów od osoby): od 2650złLuksusowy domek 6-osobowy o powierzchni 90m² w odległości 30m. od przystani z łodziami. Posiada 3 pokoje z dwoma łóżkami, duży salon z tv i kuchnią, dwie łazienki z WC. Kuchnia z pełnym wyposażeniem - lodówka, zamrażarka, mikrofalówka; duży taras z widokiem na morze i grillem.


KOSZTY

Cena wyprawy zawiera:

Cena wyprawy nie zawiera:


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam Zbigniew Grzybek – ekspert wędkarski.hitra-wedkarstwo.cba.pl - wędkarstwo morskie seszele, wędkowanie na seszelach, wędkarstwo morskie norwegia, turystyka wędkarska, morskie wyprawy wędkarskie, morskie wędkarstwo w norwegii, wyprawy wędkarskie norwegia i indywidualne wyprawy wędkarskie