WYPRAWY NA RYBY !!!
AUTOKAREM LUB INDYWIDUALNIE !!!

Witaj, dzisiaj jest Wtorek 19.02.2019r.
Masz pytania napisz do nas


Logowanie
e-mail
Hasło


Nie posiadasz konta?
Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?
Resetuj hasłoSALTSTRAUMEN BRYGGE

Czy chcesz pobić swoje wędkarskie rekordy? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce! Saltstraumen Brygge słynie z rekordowych ryb i niezwykłych krajobrazów.
OPIS

Saltstraumen to cieśnina o jednym z najsilniejszych prądów pływowych na świecie. Znajduje się około 10 km na południowy wschód od miasta Bodø. Wąski kanał łączy dwa fiordy - Saltfjorden z wielkim fiordem Skjerstad między wyspami Straumøya i Knaplundsøya. Wiry - inaczej Maelstromy, o średnicy do 10 metrów i głębokości 5 metrów są tworzone, kiedy prąd jest najsilniejszy. Poziom wody podnosi się najgwałtowniej w czasie pełni i nowiu księżyca, a także 2, 3 dni przed i po. Gdy księżyc jest w pełni, Maelstrom jest najbardziej efektowny. Woda z prędkością 20 węzłów czyli ok. 37 km/godz, przeciska się przez zwężenie nad mostem który przecina Saltstraumen między wyspami Knaplundøya i Straumøya. Przesmyk ma głębokość około 30 metrów, jest szeroki na 150 metrów i 3 km długi.
W sezonie około 200 000 turystów przyjeżdża podziwiać Saltstraumen. Prądy i wiry wodne powodują, że do wody dostaje się dużo tlenu i składników odżywczych. To z kolei sprawia, że w wodach tych żyje i żeruje ogromna ilość różnych gatunków ryb. Zaletą tego miejsca, oprócz dużej ilości i różnorodności gatunków ryb, jest również to, że w gorszych warunkach pogodowych można wędkować w fiordach oraz z brzegu.


DOJAZD

Do ośrodka Saltstraumen Brygge można dotrzeć samochodem lub samolotem. Samochodem z Helsinek (Finlandia) to ok. 1300 km, zaś z Nynashamn (Szwecja) ok. 1200 km. Samolotem z Polski dolatujemy oczywiście do miasta Bodø. Z lotniska w Bodø do ośrodka odległość wynosi zaledwie ok. 30 km.
Można skorzystać również z busów 5 lub 9 osobowych firmy przewozowej, która współpracuje z ośrodkiem Saltstraumen Brygge. Cena za wynajęcie 5-osobowego samochodu to ok. 170 EUR w jedną stronę.


ŁODZIE

Do dyspozycji uczestników baza wędkarska Saltstraumen Brygge posiada 31 aluminiowych łodzi do wynajęcia.

Wyposażenie lodzi:

UWAGA: Zgodnie z prawem osoby urodzone po 01.01.1980r. obowiązkowo muszą posiadać licencję do obsługi łodzi o długości do 15 m.


FILECIARNIA, ZAMRAŻARKI I SKLEP WĘDKARSKI

Miejsce do filetowania ryb jest bardzo profesjonalne i znajduje się przy pomostach z łodziami. Każdy apartament posiada swoją zamrażarkę. Na ośrodku znajduje się duży bardzo dobrze zaopatrzony sklep wędkarski.


WYŻYWIENIE

We własnym zakresie!
W każdym apartamencie znajduje się kuchnia z pełnym wyposażeniem. Żywność i napoje należy zabrać z Polski. W Norwegii jest bardzo drogo – jest to najdroższy kraj w Europie! Produkty żywnościowe kupione w Polsce należy zapakować do pojemnika styropianowego o objętości 42l lub 48l, który można kupić w Makro na dziale rybnym. Na miejscu pojemnik ten posłuży nam do pakowania zamrożonych filetów rybnych.
UWAGA: Prosimy nie zabierać większych pojemników niż 42l. Właściciele ośrodka ściśle przestrzegają przepisów dotyczących możliwości wywozu z Norwegii zamrożonych filetów o wadze do 15 kg.


ZAKWATEROWANIE

Do dyspozycji uczestników będą nowe cztery 8-osobowe apartamenty C, D, E, F znajdujące się w odległości 50–80 metrów od pomostów z łodziami. Wszystkie apartamenty 8-osobowe są jednakowe, utrzymane w jasnych barwach, przestronne, funkcjonalne i wygodne.

Apartamenty wyposażone są w:


KOSZTY

Cena wyprawy: 3350,00 zł/osoba - zawiera:

Cena wyprawy nie zawiera:


Dodatkowe informacje, w tym filmy i zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej ośrodka www.sfc.no

UWAGA: Aby wyprawa doszła do skutku musi być dokładnie 28 chętnych!

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam Zbigniew Grzybek – ekspert wędkarski.hitra-wedkarstwo.cba.pl - wędkarstwo morskie seszele, wędkowanie na seszelach, wędkarstwo morskie norwegia, turystyka wędkarska, morskie wyprawy wędkarskie, morskie wędkarstwo w norwegii, wyprawy wędkarskie norwegia i indywidualne wyprawy wędkarskie