WYPRAWY NA RYBY !!!
AUTOKAREM LUB INDYWIDUALNIE !!!

Witaj, dzisiaj jest Wtorek 19.02.2019r.
Masz pytania napisz do nas


Logowanie
e-mail
Hasło


Nie posiadasz konta?
Zarejestruj się

Zapomniałeś hasła?
Resetuj hasłoWYSPA SØRØYA – Big Fish Adventure

Nie ma chyba lepszego miejsca na świecie do połowów dalekomorskich niż Sørøya. Obfitość ryb sprawia, że to bez wątpienia prawdziwe wędkarskie eldorado, gdzie sezon trwa cały rok.OPIS

Sørøya to czwarta co do wielkości wyspa w Norwegii o powierzchni 811,4 km², leżąca w północnej części kraju około 150 km na północ od Alty. Największe miasta to Hasvik i Hammerfest. Najwyższym punktem jest szczyt Komagaksla (659m n.p.m.).
Bliskość Prądu Zatokowego sprawia, że porty na Sørøy są wolne od lodu i pomimo surowego klimatu, warunki do wędkowania są dobre przez cały rok. W marcu i kwietniu wielkie arktyczne dorsze przypływają na tarło do płytszych wód wokół wyspy. Klimat w tym czasie może być zmienny zarówno z arktycznymi zimowymi sztormami jak i spokojną aurą. Pomimo, że z powodu sztormów, kilka dni można spędzić w porcie i tak ma się szansę na złowienie (chociażby przez 2 dni) rekordowych okazów dorszy. Maj, czerwiec i lipiec oferują najbardziej stabilną pogodę i widok pięknego północnego słońca. To czas z długimi, jasnymi dniami i możliwością łowienia przez wile godzin na dobę.
Oprócz pogoni za dużym dorszem, lato oferuje intensywną walkę z wielkim czarniakiem, karmazynem, zębaczem oraz polowanie na halibuta. W ciągu ostatnich kilku lat ilość halibuta wokół wyspy Sørøya znacznie wzrosła. Mniejsze halibuty (20 – 40 kg), złowić można przez cały sezon w płytszych wodach. Olbrzymie halibuty (pow. 100 kg) pozostają w głębszych wodach, ale późnym latem przypływają za pokarmem na płytsze wody. Sierpień i wrzesień to najlepsze miesiące dla tych, którzy mażą o olbrzymich halibutach. Według norweskich rybaków, pojedynek z takim gigantem jest ostatecznym testem męskości.
Niezależnie od okresu, masz większą szansę, niż gdziekolwiek indziej, na złowienie swojej rekordowej ryby. Gospodarze ośrodka podczas pobytu zapewniają swoim klientom doradztwo w zakresie sprzętu, łowisk itp. Mogą być przewodnikami wędkarskimi i zawsze chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.


DOJAZD

Do ośrodka Big Fish Adventure można dotrzeć samochodem lub samolotem. Ostatni etap podróży samochodem to przeprawa promowa z miejscowości Oksfjord do miejscowości Hasvik na wyspie Sørøya. W okresie letnim są to 3-4 przeprawy w ciągu doby. Sørøya posiada własne lotnisko, w odległości 10 minut od hotelu w Hasvik. W środy i soboty odbywają się loty do Tromso.
Dla naszych klientów wyprawy grupowej, proponujemy przelot z Polski do Alty. W takim wypadku klienci sami rezerwują bilet i dopasowują sobie samolot tak aby nasz autokar zabrał ich po drodze z Alty. Swój bagaż, w tym sprzęt wędkarski, pakują do autokaru i przyczepy w Polsce, w godzinach i miejscu zgodnym z programem wyprawy.


WĘDKOWANIE, GATUNKI RYB

Najczęściej łowionymi gatunkami w okolicach wyspy Sørøya są:

Wymiary ochronne ryb:

UWAGA: Zgodnie z nowymi przepisami, z ośrodków prawnie zarejestrowanych w Norwegii, można wywieźć do 20 kg fileta.


ŁODZIE

Do dyspozycji uczestników baza wędkarska posiada przestronne, solidne łodzie aluminiowe o długości 19 stóp.

Wyposażenie lodzi:

Dla zapewnienia ciągłej sprawności łodzi, ośrodek posiada własny serwis.
Dla bezpieczniejszego i wygodniejszego połowu, do dyspozycji 24 uczestników będzie przeznaczonych 8 łodzi tj. po 3 osoby na łodzi.
UWAGA: Zgodnie z prawem osoby urodzone po 01.01.1980r. obowiązkowo muszą posiadać licencję do obsługi łodzi o długości do 15 m.


PORT HASVAG

Port Hasvag położony jest w malowniczej okolicy, około 1,5 km od hotelu w Hasvig. Zaletą jest mała odległość (do 2 km) od otwartego morza i pierwszych miejscówek. W porcie znajdują się zamrażarki i miejsce do patroszenia ryb. Dodatkowo istnieje możliwość wynajęcia przewodnika wędkarskiego (koszt to 2400 NOK za 6 godzin) oraz wypożyczenia wędek i innego sprzętu wędkarskiego. Sprzęt wędkarski można kupić w sklepie znajdującym się w hotelu Hasvik.


WYŻYWIENIE

We własnym zakresie!
W każdym apartamencie znajduje się kuchnia z pełnym wyposażeniem. Żywność i napoje należy zabrać z Polski. W Norwegii jest bardzo drogo – jest to najdroższy kraj w Europie! Produkty żywnościowe kupione w Polsce należy zapakować do pojemnika styropianowego o objętości 42l lub 48l, który można kupić w Makro na dziale rybnym. Na miejscu pojemnik ten posłuży nam do pakowania zamrożonych filetów rybnych.
UWAGA: Prosimy nie zabierać większych pojemników niż 42l lub 48l bo będzie problem z załadunkiem autokaru.


ZAKWATEROWANIE

Do dyspozycji uczestników będą 4 apartamenty w Hasvagen 62 (w 2 domkach A z C i B z D) znajdujące się w odległości 500 metrów od portu z łodziami. Wszystkie apartamenty posiadają telewizor z pakietem kanałów i bezprzewodowy internet. Ponadto lotnisko oddalone jest o 2,5 km, prom 3,5 km, sklep spożywczy 3 km, restauracja i bar 3 km, hotel Hasvik 2 km.

Apartamenty A (I piętro) i C (parter) wyposażone są w:

Apartamenty B (I piętro) i D (parter) wyposażone są w:


KOSZTY

Cena wyprawy:

Cena wyprawy zawiera:

Cena wyprawy nie zawiera:


UWAGA: Aby wyprawa doszła do skutku musi być dokładnie 24 chętnych!

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam Zbigniew Grzybek – ekspert wędkarski.hitra-wedkarstwo.cba.pl - wędkarstwo morskie seszele, wędkowanie na seszelach, wędkarstwo morskie norwegia, turystyka wędkarska, morskie wyprawy wędkarskie, morskie wędkarstwo w norwegii, wyprawy wędkarskie norwegia i indywidualne wyprawy wędkarskie